Jaki makijaż do zielonych oczy będzie strzałem w dziesiątkę?

Makijaż do zielonych oczu opierać się powinien na kolorach mocno kontrastujących. Mowa tutaj o różach, fioletach czy też niebieskościach. Jednak jeśli wolimy odcienie bardziej naturalne, to świetnie się sprawdzą złota oraz brązy. Warto zapoznać się z kilkoma propozycjami makijażu właśnie dla zielonych oczu.

Różne formy makijażu

Makijaż do zielonych oczu tak naprawdę może przybierać przeróżne formy. Czasami jest to feeria barw, a niekiedy niezmiernie delikatne podkreślenie jedynie konturu oka. Najważniejsze jednak jest to, aby użyć kolorów, które mocno podbiją naszą tęczówkę oraz rozblendować odpowiednio cienie.

Na jakie cienie postawić?

Gdy dobieramy cienie do koloru oczu, to działamy zawsze na zasadzie kontrastu. Oznacza to, że najlepiej jest zastosować odcienie ze strony przeciwległej palety barw, które podbiją najlepiej kolor tęczówki. W przypadku oczu w kolorze zielonym postawić powinniśmy na niebieskości, fiolety oraz róże. Świetnie tutaj będą wyglądać zarówno ciemne i intensywne kolory, jak i także kolory pastelowe. Przy dziennym makijażu postawić możemy na przykład na kolor błękitny lub liliowy. Wieczorem z kolei się sprawdzi bardzo intensywna oberżyna. Jeśli preferujemy makijaż bardzo delikatny, to również możemy wybrać beż czy też delikatny róż.

Inną opcją jest wybór kolorów, które się komponują z zielonymi oczami, lecz ich kolorytu nie podbijają. Jest to opcja bardziej bezpieczna dla osób, które postawić chcą na kolor bardziej stonowany. Takimi odcieniami będzie złoto, brąz oraz delikatne pomarańcze.