Aldona Marciniak – kobieca twarz polskiej motoryzacji

Aldona Marciniak nie bez powodu nazywana jest kobiecą twarzą polskiej motoryzacji – mowa tu oczywiście o zakresie relacjonowania ważnych, sportowych wydarzeń tej dziedziny. Dziennikarka od lat dostarcza widzom emocji, robiąc wywiady ze sportowcami Formuły 1, relacjonując przebieg kolejnych zawodów, opowiadając o sportach motorowych i WRC. Niezmiennie wprowadza do męskich sportowych kobiece spojrzenie i wiedzę, którą zadziwia specjalistów.

Aldona Marciniak – relacje Formuły 1

Aldona Marciniak pracuje w Eleven Sports i jest z tą stacją związana od lat. To właśnie na jej łamach rozpoczęła relacjonowanie wydarzeń z torów Formuły 1, szybko zyskując uznanie fanów tej dyscypliny i przychylne oko jej ekspertów. Z pasją godną podziwu opowiada o tym, co dzieje się na najważniejszych torach świata, nie unikając kontrowersji, trudnych pytań i wspominania ciekawostek, o których pamiętają tylko wieloletni wielbiciele F1.

Poza Eleven Sports:

  • Jest współautorką biografii Roberta Kubicy „Niezniszczalny”, wraz z Cezarym Gutowskim
  • Gościnnie bierze udział w rozmowach programu „Pol Position”
  • Prowadzi ważne gale sportowe i jubileusze np. Galę Mistrzów Sportu 2021
  • Angażuje się w motoryzacyjne projekty niezależne, plebiscyty i konkursy
  • Nagrywa podcasty serii „Codrive.pl”
  • Współprowadzi Przegląd Sportowy (razem z Mateuszem Borkiem – podczas wyborów sportowca 100-lecia)

Poza karierą dziennikarską, pilnie strzeże swojego życia prywatnego, a jej bieżącą aktywność – stricte zawodową można obserwować na Twitterze, Facebooku, Instagramie i Youtubie.