Broncho Vaxom opinie – co należy wiedzieć o tym leku

Wiemy, że Broncho Vaxom opinie są bardzo pozytywne. A cóż to za lek? Jest to lek, który zwiększa odporność. Występuje on pod postacią kapsułek twardych. Jest dostępny jedynie na receptę. Działanie preparatu się opiera na zawartości tak zwanego lizatu bakterii.

Wskazania

Broncho Vaxom opinie kształtują się bardzo pozytywne oraz zachęcająco. Warto zapoznać się ze wskazaniami dotyczącymi zażywania tego preparatu. Preparat Broncho-Vaxom 3,5 miligramów jest przeznaczony dla dzieci. Z kolei dawka 7 miligramów jest przeznaczony dla dorosłych osób.

Preparat ten stosuje się zapobiegawczo przy zakażeniach nawracających górnych dróg oddechowych. Stosuje się go także we wspomagającym leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych o bardzo ostrym przebiegu.

Przeciwwskazania oraz dawkowanie

Kolejne ważne aspekty w przypadku leków to przeciwwskazania oraz także dawkowanie. Na pewno nie powinniśmy stosować tego preparatu, gdy dany pacjent jest uczulony na jakikolwiek jego składnik. Nie zaleca się na pewno jego podawania niemowlętom przed ukończeniem szóstego miesiąca życia. Każdy pediatra potwierdzi tę informację.

W przyjmowaniu leków ważne jest także odpowiednie dawkowanie. Kapsułki w przypadku tego leku stosuje się zawsze doustnie oraz na czczo. Aby móc ułatwić połknięcie, możemy przez chwilkę kapsułkę potrzymać w ustach. W razie jakichkolwiek trudności z połykaniem, szczególnie u mniejszych dzieci, możemy również rozpuścić zawartość kapsułki w wodzie, a w przypadku dzieci także w mleku czy też soku owocowym.