Andrzej Seweryn – młodość i rodzina.

To aktor, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Poważanie i ogólny poklask swojego środowiska zdobył poprzez rozwinięcie kariery na emigracji. Jest też szanowany za swoje role w ojczyźnie, które zawsze dobierał z najwyższą starannością. Jaka jest historia jego młodości?

Historia narodzin i rodziców aktora.

Andrzej Seweryn urodził się kilka lat po II wojnie światowej, w 1946 roku w Heilbronn w Niemczech. Jego rodzice poznali się w tym niewielkim niemieckim miasteczku tuż po wojnie, do którego przyjechali w celach zarobkowych. Po dwóch latach wrócili do Polski, jego ojciec był członkiem partii, obejmował pozycję dyrektora fabryki samochodów tzw. nysek. Jego mama z kolei nie posiadała zawodu, parała się różnymi zajęciami typu sprzątanie, sprzedaż biletów a później pracowała w garderobie w teatrze polskim.

Dzieciństwo Seweryna.

Andrzej Seweryn z dzieciństwa, które spędził w powojennej Warszawie, nie pamięta wiele, jednak jego opowieści mogą zobrazować życie ówczesnych mieszkańców. W domu nie miał np. łazienki a jedynie miskę. Świat był skupiony na polityce, podczas majowych pochodów wszyscy wypatrywali Gomułki, wymieniali się sceptycyzmem na temat wiarygodności wyborów. Młodego aktora pasjonował najpierw sport, miłość do teatru i kina przyszła z czasem, gdy świat podniósł się z gruzów, a dostęp do kultury stał się powszechny.