Leszek Lichota, czyli nasz niespodziewany towar eksportowy!

Serial Wataha osiągnął niebywały sukces nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wpływ na to miało z pewnością zaangażowanie stacji HBO, która wyłożyła spore fundusze na realizację projektu oraz udostępniła na swojej międzynarodowej platformie streamingowej. Jednak dobry marketing to nie wszystko, potrzebny jest jeszcze lubiany protagonista, a takim z pewnością okazał się Leszek Lichota.

Jaka jest tajemnica aktora, który z taką łatwością wywołuje sympatię?

Leszek Lichota jak wyznał w jednym z wywiadów „nikogo nie udaje i nie ma potrzeby grać żadnej roli, gdy kamery są wyłączone”. Nie pozuje na wielkiego intelektualistę – podkreśla, że jest prostą osobą a aktorstwo to nie „chleb dla jego artystycznej duszy”, ale praca, którą zarabia na chleb dla swoich dzieci.

Skromność ponad wszystko.

Aktor mimo dużego sukcesu pozostaje skromny, nie wymienił żony na „lepszy model”, nie zakupił lamborghini, nie lansuje się na instagramie drogimi wakacjami i nie odcina kuponów od sławy, wyskakując z każdej reklamy i każdego nowego filmu. Dobiera role ostrożnie – tak jak zawsze to robił. Obcuje z fanami i nie zamieszcza rzeczy z życia prywatnego – tak jak zawsze. Po prostu jest sobą i to najlepszy sposób na życie.