Kim jest Joanna Najfeld?

Czy wiesz kim jest Joanna Najfeld? Jest to polska dziennikarka, a także publicystka oraz działaczka katolicka. Z wykształcenia jest anglistką.

Poglądy Joanny Najfeld

Joanna Najfeld jest przede wszystkim znana z tego, że występuje w obronie katolickiej moralności, tradycji oraz oczywiście instytucji Kościoła katolickiego. Według zwolenników oraz prasy katolickiej reprezentuje feminizm bardzo konserwatywny – pro-life. Głównie za to, ale także za poglądy w kwestiach aborcyjnych, homoseksualizmu czy też godności kobiety jest bardzo często krytykowana przez środowiska feministyczne oraz środowiska LGBT. Pomimo tego wszystkiego kobieta jasno deklaruje, że jest feministką.

Publikacje oraz głośny proces

W 2008 roku razem ze znanym Tomaszem Terlikowskim wydała książkę o tytule „Agata. Anatomia manipulacji”. Książka ta dotyczyła przerwania ciąży, którego się dokonała czternastolatka pochodząca z Lublina.

W 2009 roku w lutym – Joanna Najfeld została oskarżona przez Wandę Nowicką o liczne pomówienia na antenie stacji TVN24. Chodziło o oskarżenie, że Wanda Nowicka znajduje się na liście providerów antykoncepcji oraz także aborcji. Posiedzenia pojednawcze były sukcesywnie odraczane. Najczęściej z powodu bezpośredniego nastawienia się oskarżycielki. Rozprawy odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Na dokładnie szesnastej rozprawie, która odbyła się 12 września 2011 roku, Joanna Najfeld została uniewinniona od domniemanego zarzutu zniesławienia. Sam przebieg procesu oraz także uzasadnienie wyroku pozostają jak najbardziej tajne.