Znikający Mężczyzna: Czy Warto Napisać Do Niego Pierwsza?

Spotyka każdą z nas. Zaczynamy umawiać się z kimś na spotkania, wiadomości stają się częstym narzędziem do porozumiewania się, a potem… cisza. Nie ma wiadomości, ani żadnego innego kontaktu. Czyli pojawia się pytanie: czy napisać do faceta, który przestał się odzywać? Czy warto w te sytuacjach robić pierwszy krok?

W szerszych ramach społeczeństwa, mamy taką normę, że to mężczyzna powinien prowadzić i robicie pierwszy krok. Istnieje wiele powodów, dla których to jest normą, ale głównie ma to na celu zaspokajanie swojego ego. Jednak to jest zasadnicze nurt myślenia, które wcale nie musi odzwierciedlać się w rzeczywistości. Jeżeli facet zniknął, to co powinna zrobić kobieta? Czy powinna napisać do niego pierwsza?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy sobie przypomnieć jest to, że każda sytuacja jest inna. Gdy mówimy o tym, czy napisać do faceta, który przestał się odzywać, nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jak dobrze znamy tę osobę, jaki jest nasz stosunek do niej i jaki jest kontekst waszych relacji.

Jeżeli na przykład znamy tę osobę tylko powierzchownie, to może to być trudne pytanie. Być może facet jest po prostu zajęty, a ty masz prawo do odpowiedzi. Ale jeżeli ktoś zaczyna ignorować nas bez powodu, to może to być znak, że nie jest zainteresowany. Powinniśmy szanować ten wybór i nie zmuszać go do odpowiedzi.

Z drugiej strony, jeżeli bardzo dobrze znamy tę osobę i mamy z nią bliskie relacje, to nie powinniśmy się bać napisania pierwszy. Może być wiele powodów, dla których przestał się odzywać – być może miał za dużo na głowie, może miał problemy osobiste, które trudno jest mu podzielić. W takiej sytuacji, pisanie do niego może być dobrym gestem pokazującym, że jesteśmy tam.

Oczywiście, jeżeli jest to ktoś, z kim jesteśmy w związku, to powinniśmy na pewno próbować porozumieć się. Komunikacja jest kluczem do zrozumienia drugiej osoby i rozwiązania problemów.

Podsumowując, pytanie czy napisać do faceta który przestał się odzywać jest skomplikowane i nie ma na nie jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od sytuacji, od naszych relacji z tą osobą i od naszych uczuć. Nie bójmy się jednak zrobić pierwszego kroku, jeżeli czujemy, że taki gest jest właściwy. Najważniejsze to słuchać siebie i swojej intuicji.