Kim jest Malik Montana?

Mosa Ghawsi to raper posługujący się aliasem Malik Montana. Urodził się w 1989 roku w Hamburgu. Muzyk ma pochodzenie niemiecko-polskie, jego matka miała korzenie również greckie a ojciec był z Afganistanu. Raper dobrze zna się z innym muzykiem Sentino z którym założył firmę Get Money Live Life w ramach którego wydawali swoje utwory. 

Wielojęzyczność muzyka

Malik Montana początkowo tworzył utwory w języku angielskim. Jednak po opublikowaniu piosenki „Nanana” w języku polskim gdzie zyskał znaczną rozpoznawalność zdecydował się na kontynuowanie kariery w języku polskim. Malik zna biegle język niemiecki, angielski i polski więc być może nie powiedzial jeszcze ostatniego słowa w sprawie tworzenia wielojęzycznych utworów. 

Życie prywatne

Jego rodzina żyje w Niemczech a on sam przeprowadził się do Polski z bratem niejako na przekór rodzinie. Jest muzułmaninem, ma syna i córeczkę, Przyjaźni się z twórcami internetowymi „Abstrachuje” szczególnie z Robertem Pasutem. Inne ciekawe znajomości muzyka, którymi lubi się chwalić to na przykład szef mafii pruszkowskiej „Słowik”, który wystąpił nawet w jednym z jego teledysków.

Działalność pozamuzyczna

Założył i współprowadził od 2021 roku galę MMA o nazwie High Leage gdzie znani youtuberzy i influencerzy toczą ze sobą walki.