Estetyka i funkcjonalność, czyli panele winylowe

Panele winylowe są trwałe oraz niedrogie

Posiadają powłokę poliuretanową, warstwę z walcowanego PCW, warstwy dekoracyjną, stabilizującą z włókna szklanego, nośną, spodnią. Winylowe pokrycia podłogowe są dobrej jakości i ładnie kryją podłogę. Panele mogą być dryback, czyli przyklejane do podłoża, loose-lay, czyli układane bez kleju, na tak zwany styk, oraz click, czyli układane na system click, dopasowane jedne do drugich i tworzące gładkie podłogi. 

Panele mają wiele zalet:

* są wodoodporne

* nie trzeba troszczyć się o dylatację i fugi

* łatwo je montować

* są nieskomplikowane w naprawie

* użytkuje się je łatwo, są ciche

* łatwo je odnowić i konserwować

Zalet jest sporo, dlatego też panele winylowe są bardzo  chętnie nabywane. Ich ceny nie są nadmiernie wysokie, a niejedna osoba chętnie sięga po ten produkt. 

Gdzie układa się panele winylowe?

Mają szerokie spektrum zastosowań: w domach i mieszkaniach, w instytucjach, szkołach, centrach handlowych i szpitalach. W hotelach także zdobią przestrzeń. Doskonałe panele to jakość, styl oraz elegancja. Coraz więcej osób chce takie panele mieć w swoich zasobach. Można kupić więcej paneli i w razie potrzeby wymienić fragment podłogi. Do wyboru są beżowe, szare, białe oraz ciemnobrązowe i jasnobrązowe panele winylowe. Warto po nie sięgać, warto korzystać z nich jak najczęściej. Efektowne panele to jakość, styl oraz elegancja. Coraz więcej osób docenia takie podłogi, które nie niszczą się i prezentują się naprawdę efektownie przez wiele lat.